Rada pedagogiczna


Dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy jest mgr Anna Słomińska.
Obowiązki Dyrektora Szkoły pełni nieprzerwanie od 1992 roku.

W roku szkolnym 2020/21 w szkole zatrudnionych jest 27 nauczycieli:

  1. Anna Słomińska – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych  – dyrektor@zssbrodnica.pl
  2. Iwona Roszak – Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. – i.roszak@zssbrodnica.pl
  3. Katarzyna Jackiewicz  – Pedagog szkolny – k.jackiewicz@zssbrodnica.pl
  4. Dominika Abram – d.abram@zssbrodnica.pl
  5. Bożena Błaszkiewicz – b.blaszkiewicz@zssbrodnica.pl
  6. Michał Gutkowski  – m.gutkowski@zssbrodnica.pl
  7. Beata Górska  – b.gorska@zssbrodnica.pl
  8. Dorota Jamroży – d.jamrozy@zssbrodnica.pl
  9. Rafał Kinczewski  – r.kinczewski@zssbrodnica.pl
  10. Mariola Klimek – m.klimek@zssbrodnica.pl
  11. Małgorzata Krajewska – m.krajewska@zssbrodnica.pl
  12. Jolanta Król – j.krol@zssbrodnica.pl
  13. Ewelina Kulwicka – e.kulwicka@zssbrodnica.pl
  14. Małgorzata Krzykalska – m.krzykalska@zssbrodnica.pl
  15. Agnieszka Mianecka – a.mianecka@zssbrodnica.pl
  16. Jerzy Ochlak  – j.ochlak@zssbrodnica.pl
  17. Jolanta Onak – j.onak@zssbrodnica.pl
  18. Barbara Przeracka  – b.przeracka@zssbrodnica.pl
  19. Monika Rochewicz – m.rochewicz@zssbrodnica.pl
  20. Anna Rutkowska  – a.rutkowska@zssbrodnica.pl
  21. Rafał Rychlewski – r.rychlewski@zssbrodnica.pl
  22. Justyna Stożyńska – j.stozynska@zssbrodnica.pl
  23. Bożena Smoła – b.smola@zssbrodnica.pl
  24. Jolanta Tobiasz-Grabowska – j.tobiasz-grabowska@zssbrodnica.pl
  25. Anna Wasiak – a.wasiak@zssbrodnica.pl
  26. Małgorzata Wróblewska – m.wroblewska@zssbrodnica.pl
  27. Iwona Zarębska – i.zarebska@zssbrodnica.pl

Kadra pedagogiczna posiada szeroki wachlarz kwalifikacji niezbędnych do pracy z osobami o różnych rodzajach niepełnosprawności.

Nauczyciele legitymują się kwalifikacjami w zakresie:

  • oligofrenopedagogiki,
  • tyflopedagogiki,
  • surdopedagogiki,
  • terapii pedagogicznej,
  • logopedii,
  • edukacji i rehabilitacji osób z autyzmem i zespołem Aspergera,
  • rehabilitacji ruchowej,
  • wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,
  • gimnastyki korekcyjnej,
  • socjoterapii,
  • alternatywnych metod komunikacji, oraz
  • zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.