Rodzinny świąteczny czas


Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, który rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których będą chętnie wracać we wspomnieniach. 20 grudnia 2023 roku po raz kolejny w Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy odbyło się uroczyste wigilijne spotkanie, którego głównym celem było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło: Pani Justyny Prajs – Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, rodziców naszych uczniów oraz gospodarza Pani Dyrektor Anny Słomińskiej wraz z Wicedyrektorem Iwoną Roszak. W tym roku motywem przewodnim apelu były rodzinne święta z zimową scenerią w tle. Po nadejściu Pani Zimy, w rolę której wcieliła się Monika Rochewicz, wspólnych zabawach śnieżkami oraz lepieniu bałwana, ojciec w rytm radosnej piosenki, udał się do lasu po choinkę. Następnie cała rodzina z kolędą w tle rozpoczęła przygotowania do wieczerzy wigilijnej. Do stołu zasiedli Józef z Maryją i Dzieciątkiem. Nie zabrakło również samotnych wędrowców. Dzięki pełnej wzruszeń i radosnej atmosferze wszyscy uczestnicy mogli poczuć świąteczny klimat.

W zimowej scenerii uczniowie mieli okazję pochwalić się swoim talentem aktorskim, wokalnym oraz rytmiczno-tanecznym. Świąteczną oprawę muzyczną wzbogacił szkolny chór nauczycieli i pracowników szkoły. W przedstawieniu nie zabrakło również rodziców naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie. Po zakończonym przedstawieniu Pani Dyrektor Anna Słomińska wraz z Panią Naczelnik Justyną Prajs złożyły wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

O oprawę sceniczną i muzyczną zadbały: organizator apelu – Monika Borkowska oraz współorganizator – Barbara Sobieszyńska. Świąteczny wystrój sali wykonał Michał Gutkowski. Układy rytmiczno-taneczne przygotowały: Marta Kamińska i Milena Wiśniewska.