Dnia 24 lutego 2026 roku uczniowie klas II-III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunami udali się na kręgle do Ośrodka Sportu i Rekreacji w mieście Brodnica. Nie straszna im była niesprzyjająca pogoda, ponieważ młodzież ma świadomość, że regularna aktywność fizyczna ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Celem wyjścia było propagowanie dostępnych form rekreacji na terenie miasta Brodnica oraz integracja uczestników podczas wspólnej zabawy. Ponadto uczniowie doskonalili umiejętność właściwego zachowania w miejscach użyteczności publicznej, ćwiczyli współpracę, komunikację oraz zasady fair play w grupie. Realizując powyższe cele, udało się stworzyć pozytywną atmosferę, która przyczyniła się do redukcji stresu, budowania poczucia przynależności oraz zachęcania do zdrowego stylu życia poprzez fajną zabawę. Aktywność na torach bowlingowych pozytywnie wpłynęła na koordynację ruchową, doskonaliła umiejętność koncentracji, precyzji oraz skupienia uwagi. Wyjście, podobnie jak w ubiegłych latach, cieszyło się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem. Potwierdzeniem tego są uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.
Organizatorem wyjścia była Monika Borkowska.











