Kartki Bożonarodzeniowe dla dzieci z oddziałów onkologicznych


Przed Świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Specjalnych została zorganizowana akcja pt. „Kartki Bożonarodzeniowe dla dzieci z oddziałów onkologicznych”. W ramach akcji zostały wykonane 72 kartki. W akcji wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli mogliśmy wesprzeć dwie fundacje. Kartki zostały wysłane do Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką oraz Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”. Fundacje przekazały kartki pacjentom z Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Organizatorem akcji była Klaudia Więcławska.