Wyjście do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy


W dniu 2 marca 2023 roku uczniowie klas I-II, III i VII-VIII Szkoły Podstawowej Specjalnej wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy.

Celem wyjścia do było:

  • poznanie pracy strażaka,
  • poznanie sprzętu stosowanego przez straż pożarną podczas swojej pracy,
  • kształtowanie zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

W Komendzie Straży Pożarnej strażak omówił  pracę straży pożarnej i zaprezentował uczniom różnorodny sprzęt, który wykorzystywany jest w ich codziennej pracy. Pokazał ubranie strażaka: buty, mundur, hełm i rękawice. Każdy uczeń mógł przymierzyć hełm strażacki. Największą przyjemność sprawiło uczniom siedzenie w samochodzie strażackim oraz oglądanie jego wyposażenia. Ponadto uczniowie mogli usłyszeć na żywo sygnały alarmowe. Na zakończenie uczestnicy wycieczki dowiedzieli się czego nie wolno robić, gdy znajdą się w sytuacji zagrożenia. Uczniowie w podziękowaniu za ciekawą lekcje przekazali na ręce strażaka laurki i słodki upominek. Organizatorem wyjścia była Iwona Roszak.