Jasełka


Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w Zespole Szkół Specjalnych odbyły się jasełka. Celem spotkania przy żłobku było wzmacnianie więzi z koleżankami i kolegami z grup młodszych i starszych poprzez przedstawienie Jasełek oraz wspólne kolędowanie, będące wprowadzeniem w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród tańców aniołów do żłóbka przybyli rozradowani pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Uczniowie świetnie wcielili się w swoje role, śpiewali również znane pastorałki . Śpiewom towarzyszyły tańce, które sprawiały, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji. Uczestnicy występu spisali się na medal, otrzymując brawa od publiczności. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Anna Słomińska, podziękowała wszystkim wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Organizatorem jasełek była Jolanta Onak.