Andrzejki 2022


Dnia 23 listopada 2022 zgodnie z coroczną tradycją zorganizowano w Zespole Szkół Specjalnych zabawę Andrzejkową, której celem było kultywowanie dawnych zwyczajów andrzejkowych oraz integracja uczniów. W zabawie wzięli udział wszyscy uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia filmu, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Dzieci i młodzież przedstawiły historię, tradycje i zwyczaje związane z obchodami Andrzejek. Następnie wszyscy uczestnicy zabawy zostali zaproszeni do udziału we wróżbach.

Na swoich kolegów czekali magowie i wróżki – uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Dzięki nim można było między innymi dowiedzieć się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości, poznać imię swojej przyszłej miłości, a także jaki zawód jest nam pisany. Najwięcej emocji przyniosły dzieciom wróżby polegające na rzutach kostką czy wybieraniu magicznego kubeczka. Nie tylko uczniowie, lecz także nauczyciele byli bardzo ciekawi co przyniesie im los. Następnie uczniowie wraz z opiekunami tańczyli w rytm ulubionej muzyki. Zabawę zorganizowały: Dorota Jamroży, Marzena Knorps oraz Judyta Rafalska.