Wyjście do piekarni „Krzyś”


Dnia 16 listopada 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej klasy IV-VI Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy klasy I-II wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjściu tematycznym pod tytułem „Wizyta w piekarni”.

Celem wyjścia było poznanie tradycyjnego procesu wyrabiania i pieczenia chleba, bułek oraz ciast drożdżowych. Właściciel piekarni „Krzyś” Pan Jacek Piersa opowiedział uczniom historię założenia piekarni, która miała swoje początki już ponad 30 lat temu. Zdradził tajemnicę powstawania tradycyjnego chleba. Uwzględnił jak ważne jest właściwe wyrabianie zakwasu, dzięki któremu powstaje tak smaczne pieczywo. Młodzież mogła z bliska obejrzeć dzieże, w których jest zagniatany chleb, a także wielki piec, w którym wypiekane są: chleby, bułki, ciasta, drożdżówki, rogaliki i pizzerinki. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali wielkie sprzęty w piekarni oraz pracę piekarzy. Na koniec wizyty Pan Jacek Piersa poczęstował wszystkich uczestników pysznymi pączkami serowymi. Wycieczka do piekarni zakończyła się słodkim akcentem oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Ostatnim celem wyjścia był pobliski supermarket Lidl. Uczniowie w sklepie uczyli się robić zakupy, właściwie wybierać produkty z wcześniej zaplanowanej listy oraz samodzielnie płacić w kasie. Młodzież kształtowała również umiejętność właściwego zachowania się w miejscach publicznych. Po udanych zakupach uczniowie wraz z opiekunami wrócili na zajęcia do szkoły.

Organizatorem wyjścia była Agnieszka Mianecka.