Warsztaty rękodzieła artystycznego


Dnia 13 kwietnia 2022 roku klasa IV-VII Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz klasa I-III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczestniczyła w warsztatach artystycznych.

Warsztaty miały na celu zachęcenie uczniów do artystycznego spędzania czasu wolnego, rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień. Uczestnicy szkolenia poznali podstawy decoupage – niecodziennej techniki zdobienia przy pomocy serwetek, papieru oraz specjalnie do tego celu stworzonych preparatów. Sekrety techniki zdobienia tą metodą zdradziła nam mama naszej uczennicy Pani Kamila Wenderholm, która krok po kroku pokazała etapy pracy tą formą artystyczną. Uczniowie w przedświątecznej atmosferze zdobili styropianowe jajka. Samodzielnie wybierali elementy dekoracyjne, wycinali odpowiednie kształty i precyzyjnie naklejali je na przygotowywane ozdoby. Satysfakcja
i zadowolenie uczniów były dowodem na to, że warto było zorganizować takie warsztaty. Inicjatorkami warsztatów były Monika Rochewicz i Dominika Abram.