Dzień Kobiet


Dnia 08 marca 2022 roku w Zespole Szkół Specjalnych dla wszystkich Pań została przygotowana przez męską część społeczności wspaniała niespodzianka.  Odbył się finał konkursu „Master Chef-Kobiet”, podczas którego Panie walczyły o „Złoty Wałek”.

Na przygotowanych stanowiskach gastronomicznych stanęły cztery Panie – troje pracowników szkoły i jedna uczennica. Wszyscy zawodnicy musieli popisać się niebywałymi umiejętnościami kulinarnymi, gdyż byli oceniani przez męski skład sędziowski, który skrupulatnie obserwował działania Pań w różnorodnych dyscyplinach związanych z gotowaniem. Podczas finału konkursu zawodnicy musieli wykazać się zdolnościami w zakresie bicia piany, oddzielania fasoli od grochu, ścierania marchewki na czas oraz określania wagi towarów. Wszystko to odbywało się na oczach tłumnie zgromadzonej widowni, którą stanowili uczniowie i pracownicy szkoły.

Ostatecznie „Złoty Wałek” trafił do uczennicy naszej szkoły Emilii Wenderholm z klasy VI Szkoły Podstawowej Specjalnej, a pozostali uczestnicy w ramach pocieszenia otrzymali „Srebrne Łyżki”.