Apel z okazji Święta Niepodległości


Dnia 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, którego celem było kształcenie postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych i właściwego zachowania podczas uroczystości oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej. Uczniowie pod kierunkiem Bożeny Smoła recytowali poezję patriotyczną, obrazującą ten ważny dla Polaków czas. Oprawę muzyczną do apelu przygotował Rafał Rychlewski, natomiast dekorację – Michał Gutkowski.

W części artystycznej udział brali następujący uczniowie:

Szkoła Podstawowa Specjalna:

 • Anita Świeczak – klasa VIII,
 • Halina Bielak – klasa VII,
 • Weronika Bielak – klasa VII,
 • Karolina Cholewczyńska – klasa VIII,
 • Sandra Sikorska – klasa III,
 • Amelia Piotrowska – klasa II,
 • Roksana Drożdźyńska­ – klasa II,
 • Oliwia Zabłocka – klasa III,
 • Dawid Górski – klasa III,
 • Aleksandra Sumińska – klasa VI,
 • Fabian Wysocki – klasa VI.

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy:

 • Adrian Jabłoński – klasa II,
 • Paweł Kostrzewski – klasa II,
 • Wojciech Fortuński – klasa I,
 • Karolina Borek – klasa I, Natalia Malinowska – klasa II.