Wyjście do schroniska


18 września 2019 roku uczniowie klas: VI-VIII Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz klasy I-III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, jak co roku jesienią odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio” w Brodnicy. Uczniowie, wraz z wychowawcami poszczególnych klas, mieli okazję zobaczyć nowych lokatorów schroniska oraz poznać ich smutną historię. Kierownik i pracownicy schroniska podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat pracy przy czworonożnych pupilach oraz opowiedzieli, jak należy dbać o zwierzęta. Wyjaśnili również jakich należy dopełnić formalności, aby zostać opiekunem psa czy też kota. Uczniowie mogli sprawić trochę radości zwierzętom schroniska bawiąc się z nimi oraz przekazując na rzecz porzuconych zwierząt karmę, którą zasponsorowała Pani Anna Dembek.

Po krótkiej wizycie u zwierzaków pracownicy schroniska, jak dotychczas ugościli nas przy ognisku. Po skosztowaniu pieczonych kiełbasek, chleba oraz słodkich drożdżówek powróciliśmy na zajęcia do szkoły. Organizatorami wyjścia do schroniska byli: Agnieszka Mianecka oraz Michał Gutkowski.