Apel „Bezpieczne wakacje”


17 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbył się apel ,,Bezpieczne wakacje”. Pedagog szkolny Katarzyna Jackiewicz i szkolny rzecznik praw dziecka Jerzy Ochlak omówili między innymi zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zachowania w czasie burzy oraz konieczność stosowania filtrów przeciwsłonecznych. Przypomnieli również uczniom o ograniczonym zachowaniu wobec nieznajomych, informacje o instytucjach służących pomocą i numerach alarmowych. Następnie Małgorzata Krajewska zapoznała uczniów z podstawowymi sposobami udzielania pierwszej pomocy oraz zachowaniu się w przypadku ukąszenia owadów, skaleczeń, podtopień i tonięcia. Na koniec Bożena Błaszkiewicz omówiła zasady zdrowego odżywiania. Przypomniała o konieczności picia wody, jedzenia owoców i warzyw, a także unikania słodyczy. Podkreśliła, że najważniejszy dla każdego zdrowia jest ruch, co potwierdza piramida zdrowia.