Urzędy i Instytucje w mieście Brodnica


    W związku z realizacją zajęć dotyczących instytucji w powiecie brodnickim, 11 maja 2018 roku uczniowie klas: II i III gimnazjalnych odwiedzili najważniejsze urzędy w mieście Brodnica. Pod opieką wychowawców: Moniki Borkowskiej oraz Katarzyny Jackiewicz, młodzież rozpoczęła swoją podróż od zlokalizowania Powiatowego Urzędu Pracy. Następnie udali się do Starostwa Powiatowego w Brodnicy, Urzędu Stanu Cywilnego, by swoje zwiedzanie zakończyć przy Urzędzie Miasta.

    Głównym celem zajęć było zapoznanie się z położeniem wybranych organów administracji publicznej na terenie miasta oraz ich podstawowymi zadaniami. Uczniowie dowiedzieli się jakie sprawy urzędowe mogą w nich załatwić oraz kto w nich urzęduje. Oprócz powyższych celów wycieczki, uczestnicy przypomnieli sobie historię głównych zabytków miasta Brodnica. Zwieńczeniem wycieczki był krótki odpoczynek na brodnickiej starówce, podczas którego wszyscy delektowali się pysznymi lodami.