Pamiętamy o zmarłych


    W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych uczniowie II i III klas gimnazjalnych wraz z wychowawcami: Moniką Borkowską oraz Katarzyną Jackiewicz odwiedzili groby na cmentarzu miejskim w Brodnicy. Przed pójściem na miejsce spoczynku bliskich zmarłych, uczniowie ćwiczyli umiejętności zakupu oraz posługiwania się pieniędzmi. Po krótkiej lekcji matematyki zapalili znicze na rodzinnych grobach. Zapoznali się również z historią poległych na cmentarzu oraz uczcili ich pamięć, zapalając symboliczne światełko do nieba.

      Po chwili zadumy uczestnicy rozpoczęli spacer szlakiem wybranych zabytków miasta Brodnicy. Uczniowie zwiedzili: Wieżę Krzyżacką, Duży Rynek oraz muzeum. Podczas spaceru przypomnieli sobie historię wybranych zabytków, uczyli się odczytywać istotne informacje oraz ćwiczyli orientację w terenie.  Na koniec odwiedzili wszyscy pobliski supermarket, dokonując zakupu pysznych drożdżówek. Autobusem komunikacji podmiejskiej z głową pełną wrażeń uczniowie oraz nauczyciele wrócili na dalsze zajęcia.

    Również tego dnia klasa VI Szkoły Podstawowej Specjalnej i klasa III gimnazjalna pod opieką Agnieszki Mianeckiej i Michała Gutkowskiego odwiedziła cmentarz. Uczniowie zapalili znicz pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Czerwonej. Udali się też pod Pomnik Wdzięczności, by oddać hołd wszystkim, którzy polegli w walce o niepodległość.