„Damskie Koło Fortuny”


Dnia 8 marca 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych obchodziliśmy Święto Kobiet. Kontynuując tradycję poprzednich lat i w tym roku do naszej szkoły zawitał popularny teleturniej telewizyjny „Koło Fortuny” wraz z prowadzącym, który był bardzo podobny do znanego piosenkarza – Rafała Brzozowskiego. Dodatkową atrakcją był występ gwiazd estrady. Na szkolnej scenie pojawił się też zespół „Chłopy” oraz „Sławomir”.

Celem uroczystości było:

  • świętowanie tradycji Dnia Kobiet,
  • wdrażanie uczniów do prezentowania swoich możliwości i umiejętności artystycznych,
  • integrowanie zespołu uczniowskiego z nauczycielami i pracownikami szkoły.

W części artystyczno-muzycznej udział wzięli następujący uczniowie:

Szkoła Podstawowa Specjalna:

  • Miłosz Meler – klasa VII,

Klasa gimnazjalna:

  • Jakub Malinowski – klasa III,

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy:

  • Mariusz Malinowski – klasa I,
  • Grzegorz Lewandowski – klasa III,
  • Wojciech Kamiński – klasa III.

W tym dniu było wiele niespodzianek. Motywem przewodnim apelu był teleturniej „Koło Fortuny”, a więc odgadywanie humorystycznych haseł dotyczących Dnia Kobiet, kręcenie kołem i losowanie śmiesznych nagród. Oczywiście po stronie grających wystąpiły zarówno nauczycielki jak i uczennice. Podczas trwania czterech etapów naszego szkolnego teleturnieju nie zabrakło występów artystycznych dla naszych Pań. Na scenie pojawił się także uczniowski boysband „Chłopy” oraz energetyczny „Sławomir”. Na koniec świętowania Rafał Brzozowski – w którego wcielił się Jerzy Ochlak – złożył życzenia wszystkim Paniom, a uczniowie rozdali ogromną ilość słodyczy. Młodzież do występów artystyczno-muzycznych przygotował Rafał Rychlewski. Przepiękną dekorację oraz rekwizyty wykonał Michał Gutkowski, a nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwał Jerzy Ochlak.