Pokaz mody


26 kwietnia 2018 roku w ramach programu profilaktycznego „Z Kulturą na Ty” odbył się w naszej szkole pokaz mody. Była to pierwsza tego typu impreza w Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy. Celem pokazu było kształtowanie umiejętności dobierania stroju na różne okazje oraz uświadomienie wszystkim, iż strój często bywa wizytówką nas samych.

Trzynaścioro modeli i modelek z różnych klas zaprezentowało stroje na takie uroczystości, jak: apel szkolny, wesele, zawody sportowe, dyskoteka, spotkanie z przyjaciółmi, randka oraz codzienny strój szkolny. Występ modelek i modeli przeplatany był pokazem zdjęć naszych uczniów, którzy prezentowali ubiór adekwatny do najróżniejszych sytuacji spotykanych w szkole i w życiu codziennym. Dobór ubrań był dla początkujących modeli dużym wyzwaniem, ale też świetną zabawą. Najwięcej emocji sprawił uczennicom wybór dodatków do pięknych sukienek oraz możliwość nałożenia delikatnego makijażu. Organizatorkami imprezy były: Jolanta Król i Iwona Zarębska.

Uczestnicy pokazu mody:

 1. Szkoła Podstawowa Specjalna:
 • Marcin Malinowski – klasa VI,
 • Marceli Kulwicki – klasa VI,
 • Kacper Gregorowski – klasa VI,
 • Karolina Cholewczyńska – klasa VI,
 • Anita Świeczak – klasa VI,
 • Sandra Zagórska – klasa II,
 • Aleksandra Sumińska – klasa V,
 1. Klasy gimnazjalne:
 • Krystian Lewandowski – klasa III,
 • Natalia Malinowska – klasa III,
 • Paulina Piotrkowska – klasa III,
 • Adriana Jaworska – klasa III,
 • Szkoła Specjalna Przyspasabiająca do Pracy:
 • Joanna Dombrowska – klasa II,
 • Dorota Reszka – klasa III.