Święta Bożego Narodzenia


Nastał grudzień i czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. 21 grudnia cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu Bożonarodzeniowym. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole posła na sejm Rzeczpospolitej Polskiej pana Zbigniewa Sosnowskiego, Starostę Brodnickiego pana Piotra Boińskiego, kierownika Powiatowego Centrum Obsługi w Brodnicy pana Pawła Kubicza kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej panią Barbarę Tuptyńską, dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brodnicy panią Hannę Królikowską i dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie panią Izabellę Lewandowską oraz rodziców naszych uczniów.
Piękne polskie kolędy i pastorałki zaprezentowali: każda z klas wraz ze swoimi wychowawcami oraz nauczyciele. Uczniowie wraz z nauczycielami przedstawili jasełka. Do szopy gdzie Maryja wraz z Józefem czuwała nad Dzieciątkiem przybyli pasterze wraz ze zwierzątkami, trzej królowie, dzieci i dorośli. Na zakończenie wspólnego wigilijnego apelu wszyscy zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali wspólnie kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a piękne dziecięce anioły podzieliły się opłatkiem z panią dyrektor Anną Słomińską i zaproszonymi gośćmi w imieniu całej społeczności szkolnej. Po wysłuchaniu świątecznych życzeń uczniów i gości pani dyrektor Anna Słomińska zaprosiła wszystkich do wigilijnego stołu, aby dalej wspólnie świętować.